ពិរុទ្ធជនប្តីប្រពន្ធត្រូវបានសាលាឧទ្ធរណ៍ព្រះសីហនុសម្រេចថាគ្មានទោសពីបទ«ឆបោក» the Convicted Spouse judged as Non-Guilty for the “Fraud”.
នៅថ្ងៃនេះទី៣-កុម្ភៈ-២០២៦ សាលាឧទ្ធរណ៍ព្រះសីហនុបានប្រកាសសេចក្តីសម្រេចរបស់ខ្លួនលើជនជាប់ចោទពីររូបជាប្តីប្រពន្ធ ពាក់ព័ន្ធនឹងបទចោទ«ឆបោក»ក្នុងប្រតិបត្តិការកម្ចីប្រាក់ដោយដាក់បញ្ចាំអចលនវត្ថុរបស់ខ្លួន (ហ៊ីប៉ូតែក) បន្ទាប់ពីបានតុលាការសួរដេញដោលកាលពីថ្ងៃទី២១-មករា-២០២៦ រួចមក ។ ជាលទ្ធផល ពិរុទ្ធជនទាំងពីរនាក់ប្តីប្រពន្ធត្រូវបានសាលាឧទ្ធរណ៍សម្រេចថាពួកគេ«គ្មានពិរុទ្ធភាពពីករណីឆបោក»នោះទេ ។ ហេតុនេះ តុលាការសម្រេចតាមរយៈសាលដីកាលេខ ០២២/០២ ស.ព្រ.ទ.ក្រXI ចុះថ្ងៃទី៣-២-២០២៦ បដិសេធសាលក្រមព្រហ្មទណ្ឌលេខ៦២០ «ថ» ចុះថ្ងៃទី២១-តុលា-២០២៥ របស់សាលាដំបូងខេត្តកំពត ចោលជាអសារបង់ និងឲ្យពួកគេរូចផុតពីបទចោទចាប់ពីថ្ងៃនេះតទៅ ។ Today morning, February 3rd, 2026, Preah Sihanouk Appeal Court judged and announced its decision for the Convicted Spouse concerning to Fraud accused in the loan operation by hypothec their property after the court … Continue reading ពិរុទ្ធជនប្តីប្រពន្ធត្រូវបានសាលាឧទ្ធរណ៍ព្រះសីហនុសម្រេចថាគ្មានទោសពីបទ«ឆបោក» the Convicted Spouse judged as Non-Guilty for the “Fraud”.